Přejetím myši po mapě, rychle získejte telefon nebo adresu nejbližšího Informačního centra ENVIC.
Klikněte na IC pro detail.
vydáno:25.03.2014
Většina věcí, které si pořídíme, se posléze promění v odpad. Průměrný Čech vyprodukuje kolem 300 kg odpadu ročně. Po tom, co se s odpadem děje, když ho popeláři odvezou, jsme pátrali spolu s dětmi z 1. A a 1. D z 15. základní školy na exkurzi ve sběrném dvoře a na třídicí lince. Na návštěvu nás pozvala společnost AVE CZ odpadové hospodářství, s.r.o. v Plzni.
Připomněli jsme si, co patří do kterého kontejneru, co je nutné odvézt přímo do sběrného dvora a které použité výrobky je vhodné, nebo dokonce nutné, vrátit v místě, kde jsme je nakoupili.
A co Vy? Víte, že:
Prošlé nebo nespotřebované léky jsou nebezpečný odpad a je nutné je vracet do lékárny.
Plata od vajíček a roličky od toaletního papíru není možné už dále recyklovat na další papírové výrobky. Správně bychom je měli vyhazovat do bioopadu - rozloží se v kompostárnách.
Tříděný odpad z barevných kontejnerů se ručně třídí na speciální lince. Plastové obaly od potravin je proto vhodné před vyhozením vypláchnout, aby nezapáchaly. Zpříjemníme tak práci zaměstnancům linky.
Plastové lahve se recyklují na oblečení, vyrobit se z nich dá třeba teploučká fleecová bunda.
Exkurze proběhly v rámci projektu ENVÝK – Environmentální výukové programy pro základní školy v Plzeňském kraji, který je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.
© Všechna práva vyhrazena ENVIC - ENVironmentální Informační Centra Plzeňského kraje - envic.cz
tvorba webových stránek ANTstudio.cz | Administrace